Yandaş Kanallar Ava Giderken Avlandı

 Gündem
Haber giriş: 21 Mayıs 2020, Perşembe 02:39, Güncelleme: 2 yıl önce
Yandaş Kanallar Ava Giderken Avlandı
Takip Et

Ankara’da FETÖ iddiaları nedeniyle istifa ettirilen eski belediye başkanı Melih Gökçek’in başlattığı Hacı Bayram-ı Veli Camii tartışması sürüyor.

 

Ankara’nın tanıtımı ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için çekilen bir videoda, tarihi cami avlusunda motorsiklet sürülmesi tartışmalara neden olmuştu. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı hedef alan Gökçek de “Hacı Bayram-I Veli hazretlerinin türbesi önünde şerefsizce motosikletle drift yaptılar” demişti.

Bugün ise gün içerisinde cami çevresindeki esnaflar bir açıklama yapmak istedi. Yandaş kanallarda Mansur Yavaş’a tepki gösterileceğini düşünerek basın açıklamasının yapılacağı tarihi caminin avlusuna koştu.

100 STK ile protesto yapılacağı haberi üzerine Hacı Bayram'a giden ve 5 STK'nın bile katılmadığı basın açıklamasında Hacı Bayram Çarşı ve Esnaf Derneği Başkanı "Mansur Başkan'ı çok seviyoruz" diyerek iddialara tepki gösterince muhabirler basın açıklamasına imza atan STK’ların listesini istedi. Bunun üzerine esnaf “Mansur Başkanın bize kötü bir hizmeti olmadı yanlış anlaşılmasını istemiyoruz” dedi.