Polis Katili Zanlısından Jiletli Saldırı

 Gündem
Haber giriş: 01 Haziran 2020, Pazartesi 09:22, Güncelleme: 2 yıl önce
Polis Katili Zanlısından Jiletli Saldırı
Takip Et

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nden açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, Diyarbakır'da polis memuru Atakan Arslan'ı şehit eden katil zanlısının gözaltındayken jiletle polise saldırdığı belirtildi. Açıklamada, sosyal medyada paylaşılan görüntülerin arama sırasında çekildiği de ifade edildi.

Diyarbakır Valiliği, polis memuru Atakan Arslan'ın şehit olduğu saldırının faili olarak gözaltına alınan M.E.C'nin sosyal medyaya yansıyan görüntülerine ilişkin açıklama yaptı.

Polis Katili Zanlısından Jiletli Saldırı


Valiliğin açıklamasında, bazı sosyal medya hesaplarında ve internet haberlerinde, 30 Mayıs'ta polis memuru Atakan Arslan'ı şehit eden M.E.C'nin yakalanması sonrasına ait olduğu bildirilerek çeşitli görüntülerin paylaşıldığının görülmesi üzerine konu hakkında açıklama yapılması gereğinin duyulduğu bildirildi.


Olayın faili M.E.C'nin, yakalandıktan sonra ilgili adli birime intikal ettirmek üzere elleri önden kelepçelenerek ekip otosuna bindirildiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:


"Şüpheli şahsın araç hareket halinde iken ağzından çıkardığı jilet ile görevli personelimize saldırması ve tehdit etmesi üzerine görevlilerimizce artan oranda maddi kuvvet uygulanmak suretiyle bahse konu jilet muhafaza altına alınmıştır. İlgili adli birime intikal ettirilen M.E.C, ekip otosunda ağzından jilet çıkarmasıyla oluşan makul şüphe nedeniyle, kendisinin ve görevlilerimizin güvenliği sağlamak adına daha detaylı arama yapılacağı esnada direnmesi üzerine orantılı güç kullanılarak kıyafetleri çıkartılmış ve iç çamaşırının bel bölümündeki lastik kısmında bir jilet daha bulunmuştur. Gerçekleştirilen tüm işlemler ve adli inceleme yapmak üzere muhafaza altına alınan kesici aletler, yakalama, arama tutanağında yer almaktadır. Bazı sosyal medyada hesaplarında paylaşılan görüntü üst arama işlemi esnasında çekilmiş olup konu ile ilgili idari tahkikat, tespit edildikten hemen sonra başlatılmıştır."

Polis Katili Zanlısından Jiletli Saldırı
Şehit Polis Atakan ARSLAN
Diyarbakır'dan Acı Haber Geldi, Bir Polisimiz Şehit Oldu.
30.05.2020

Diyarbakır'dan Acı Haber Geldi, Bir Polisimiz Şehit Oldu.

İLGİLİ HABER