KUŞADASI SOKAKLARINDA 19 MAYIS COŞKUSU

 Gündem
Haber giriş: 19 Mayıs 2020, Salı 23:57, Güncelleme: 2 yıl önce
KUŞADASI SOKAKLARINDA 19 MAYIS COŞKUSU
Takip Et

Türkiye’de,19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, bu yıl Covid-19 salgını nedeniyle evlerde ve balkonlarda kutlanırken, Kuşadası Belediyesi kent sakinlerinin bayram coşkusunu doyasıya yaşayabilmesi için bando ve DJ eşliğinde bir program düzenledi.

Kuşadası Belediyesi tarafından düzenlenen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı programı kapsamında Kuşadası Belediye Bandosu gün boyu tüm mahalleleri dolaşarak sevilen marşları ve ezgileri seslendirdi. Bando ile eşzamanlı olarak DJ Özgür Özmavi de farklı mahallelerde gençlere sevdikleri şarkılar ile bayram coşkusunu yaşattı.  

KUŞADASI SOKAKLARINDA 19 MAYIS COŞKUSU
Kuşadası Belediye Başkanı Ömer GÜNEL

KESE DAĞI’NDAN İSTİKLAL MARŞI YAYINI VE HAVAİ FİŞEK GÖSTERİSİ
Öğlen saatlerinde başlayan konser programı, gün boyu devam etti. Konser programının ardından saat 21.00’da Kese Dağı’nda bulunan Atatürk Heykeli’nden İstiklal Marşı yayını ve havai fişek gösterisi yapılacak. Evlerini günler öncesinden Kuşadası Belediyesi tarafından hediye edilen Türk bayrakları ile donatan Kuşadalılar ise balkonlarından İstiklal Marşı’na hep bir ağızdan eşlik edecek.
 

“19 MAYIS ÖZGÜR VE BAĞIMSIZ YAŞAMA İRADESİNİN SİMGESİDİR”

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bağımsızlık mücadelesini başlatmak için Samsun'a çıktığı 19 Mayıs’ın Türk milletinin özgür ve bağımsız yaşama iradesinin simgesi olduğunu belirterek “Yaşanan pandemi nedeniyle bu yıl 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı alanlarda, yan yana, omuz omuza kutlayamadık. Ancak sağlıklı bir gelecek için evlerinde kalan Kuşadalı hemşehrilerimizin bayram coşkusuna ortak olmak için bir program düzenledik. Yaşanan bu zor günleri sağ salim atlattıktan sonra hep birlikte yine yan yana olacağız.dedi.