"Sandıkta Görüşürüz"

 Gündem
Haber giriş: 08 Mayıs 2020, Cuma 00:41, Güncelleme: 2 yıl önce
Takip Et

YKS ve LGS sınav tarihlerindeki değişiklik nedeniyle gençlerin sandıkta görüşürüz kampanyasından korkan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Partisinin MYK toplantısında kurmaylarına “Sosyal medyada yapılan propagandalara karşı da birlik olmalıyız” talimatını verdiği öğrenildi.

Türkiye gazetesinden Damla Peker’in haberine göre AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, muhalefetin hükümete yönelik eleştirilerinin de tartışıldığı AKPMerkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında, maske satışı ile LGS ve YKS sınavlarının hazirana alınmasında turizmin etkili olduğu eleştirileriyle ilgili olarak “Bu tepkileri anlamakta güçlük çekiyorum. Anlamsız tepkiler veriyorlar. Bunlar muhalefetin alıştığımız hikayeleri” dediği ifade edildi.

Gençler Mesajlarını Verdi
Gençler Mesajlarını Verdi " Sandıkta Görüşürüz"
"Sandıkta Görüşürüz"
"Sandıkta Görüşürüz"


Toplantıda bir diğer gündem maddesi meslek kuruluşlarının seçim usullerinde yapılacak düzenlemeler oldu.  
Edinilen bilgiye göre toplantıda meslek kuruluşlarındaki değişim ile ilgili farklı görüşler ortaya çıktı. Kurmayların bir kısmının tabipler birliğinde yapılacak düzenlemenin barolarda yapılacak değişiklikle birlikte ele alınmasını istediği, bir kısmının ise pandemi dönemi sebebiyle Türk Tabipleri Birliği’ndeki değişimin daha sonraya bırakılması görüşünü dile getirdiği belirtildi.  
Erdoğan’ın ayrıca, sosyal medya uyarısı yaptığı öğrenildi. Buna göre, “Özellikle bu tarz konularda birlikte hareket etmeliyiz” diyen Erdoğan’ın, “Sosyal medyada yapılan propagandalara karşı da birlik olmalıyız” talimatını verdiği öğrenildi.

 

Kaynak ABC Gazetesi