ADÜ Rektörü Kadın Gazetecinin Evini Bastı İddiası

 Gündem
Haber giriş: 25 Temmuz 2020, Cumartesi 17:32, Güncelleme: Bir yıl önce
ADÜ Rektörü Kadın Gazetecinin Evini Bastı İddiası
Takip Et

Aydın’da son dönemin en çok tartışılan isimlerinin başında gelen Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir ile ilgili iddiaların ve eleştirilerin ardı arkası gelmiyor. Son olarak Aydınlı gazeteci Ayla Ekin Deniz, eşinin ve kendisinin tehdit edildiğini belirterek, şikayetten bulundu.. Ege TV Aydın program sorumlusu gazeteci Ayla Ekin Deniz, ADÜ Rektörü Aldemir’in bir bilim adamına yakışmayacak hareketler ve eylemler gerçekleştirdiği kaydederek, “Belgelerle gerçekleri ortaya koyduğumuz haberlerimizden dolayı bizi tehdit ediyorsun, eşkıya mısın, ev basıyorsunuz. Sen bu işleri bırak, üniversiteyi yönet.“ dedi.

Tartışmalı ADÜ Rektörü hakkında yeni iddia ve tepkiler.. Aydın'ın duayen gazetecilerinden Ayla Ekin Deniz 'Rektör Aldemir üniversite yönetecek ehliyette değil' ,fadelerini kullandı.

"REKTÖR EVİMİN ÖNÜNDE TACİZ EDİCİ TEHDİDVARİ BİR EYLEMDE BULUNDU"

Yaşananları sosyal medya hesabından canlı yayında anlatan Aydınlı gazeteci Ayla Ekin Deniz, “Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir aleyhine yaptığı bir paylaşımdan dolayı, Aydınlı gazeteci Suat Deniz saldırıya uğramıştı.

ADÜ Rektörü Kadın Gazetecinin Evini Bastı İddiası
ADÜ Rektörü Kadın Gazetecinin Evini Bastı İddiası

"EMNİYETTE FİİLİ SALDIRI"

Sosyal medyada Prof. Dr. Aldemir’in yakını olduğunu söyleyen bir kişi önce sosyal medyadan tehdit edip, gazeteci Suat Deniz’in evinin kapısına da kadar gelerek tehditlerini sürdürdü. Gazeteci Suat Deniz, tehditler üzerine karakola giderek şikayette bulundu. Gazeteci Suat Deniz, emniyette ifade verirken de bu kez fiili saldırıya uğradı.

"BİZİ Mİ VURACAKSINIZ"

Gazeteci Suat Deniz’in eşi Ayla Ekin Deniz, hiçbir şekilde belgesi olmayan haber yapmadıklarını ve sadece gerçekleri yazdıklarını belirterek, “ Buna rağmen üstelik bir bilim yuvasının başında rektör olarak bulunan bir kişinin yakınları tarafından tehdit edildik. Ne yapacaklarını merak ediyordum. Evimizi mi basacaksınız, bizi mi vuracak sınız? “ diye tepkisini dile getirdi.

Tüm Aydın halkına, siyasi parti yöneticilerine ve parti farkı gözetmeksizin 8 Aydın milletvekiline çağrıda bulunan Ayla Ekin Deniz;

ADÜ Rektörü Kadın Gazetecinin Evini Bastı İddiası
ADÜ Rektörü Kadın Gazetecinin Evini Bastı İddiası

- Bir rektör gelecek bir üniversitenin başına ve biz onunla ilgili bir haber yapacağız ve rektör efendi benim evimin önünden gelip geçip, bize göz dağı verecek. Böyle bir dünya yok.

- Siz belli ki insanları bir şekilde korkutmuşsunuz. İnsanlar sizin isminizi duyunca tedirgin oluyorlar. Oysa siz bir bilim insanı olmanız gerekir. İsminizin başında profesör ünvanı var. Ya bir profesör, bir rektör gibi davranmalısınız, ya da sadece işini yapan insanlara gözdağı vermekten vazgeçmeniz gerekiyor.

- Bunlar bir rektöre yakışan hareketler değil. İnsanların evinin önünde tehdit vari bir rektör nasıl gezer, volta atar. Sizinle ilgili iddialar ayyuka çıktı.. 

"NİTELİKLİ BİLİM ADAMLARI ÜNİVERSİTEDEN KAÇIYOR"

Aydın halkının rektörden kurtulmak istediğini vurgulayan Ayla Ekin Deniz, “Bizler ve Aydın halkı istiyor ki Adnan Menderes Üniversitesi bir an önce sizden kurtulsun. Şu anada kadar bir çok değerli bilim adamı sizin yüzünüzden üniversiteden istifa etti ya da emekli oldu. Sizin bir an önce kamuoyuna bu değerli insanlar neden üniversitenizden gidiyor, bunu kamuoyuna açıklamanız gerekiyor.

"ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ KALMAYACAK"

Bunun hesabını Aydın halkına vermeniz gerekiyor. Yakında öğrenci de kalmayacak, Yakında Adnan Menderes Üniversitesi de kalmayacak. Öğrenciler de yatay geçişle tıpkı hocalar gibi Aydın’dan kaçmaya çalışıyorlar. Aydın’a büyük ihanet ediliyor “ diye konuştu. 

ADÜ Rektörü Kadın Gazetecinin Evini Bastı İddiası
ADÜ Rektörü Kadın Gazetecinin Evini Bastı İddiası

"İNTERNET ARŞİVİ ALDEMİR'İN REZALETLERİYLE DOLU"

Konuşmasında Google’dan da örnek veren gazeteci Ayla Ekin Deniz, sözlerini şöyle sürdürdü. “Sizinle ilgili bize yüzlerce mesaj geliyor her gün. Her gün sizinle ilgili şikayetler geliyor.

"ADÜ'DE SORGU ODALARI.."

- Sorgu odaları oluşturduğunuz söyleniyor. Osman Selçuk Aldemir diye Google’a yazın, bakın karşınıza ne iğrençlikler çıkıyor. Bir rektör düşünün ki tehdit edip, gözdağı vermek için gazetecilerin sokağında geziyor, bir rektör düşünün ki iftira atmaktan ceza alıyor, bir rektör düşünün ki sahte gıdadan ceza alıyor, Aydın’a yazık ediliyor, Aydın’a gerçekten yazık ediliyor.

- Milletviklerinin Aydın’ın, Aydın halkının sesini duyması gerekiyor, üniversitede yaşananlara el atması ve Cumhurbaşkanlığını bilgilendirmesi gerekiyor. Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’ın bu yaşananlardan haberi olduğunu sanmıyorum. Böyle bir rezalete kimse tahammül etmez.

- Bir rektör üniversitesini yüceltir, Osman Aldemir ise yerin dibine sokuyor. Adnan Menderes Üniversitesi bilim yuvası olmaktan çıkmış, çok çirkin şeyler dönüyor. Osman Selçuk Aldemir’e profesör demeye utanıyorum.

"EŞKİYA MISIN EV BASIYORSUNUZ"

- Sen çapulcumuzun, eşkıya mısın, ev basıyorsunuz. Sen bu işleri bırak, üniversiteyi yönet. Seni üç kere istifa etmen için Ankara’ya çağırdılar. Aydın’ın senden bir an önce kurtulması lazım ve sen istifa edip gereğini yapmıyorsun. Sen bir eğitimci olamazsın, bir rektör olamazsın, sen bir üniversiteyi yönetemezsin “