ADÜ REKTÖRÜ GERÇEKLERİ NE ZAMAN GÖRECEK

 Gündem
Haber giriş: 20 Haziran 2020, Cumartesi 19:43
ADÜ REKTÖRÜ GERÇEKLERİ NE ZAMAN GÖRECEK
Takip Et

Sosyal Medya Hesabında, ADÜ'deki güç yarışlarını ve usulsüzlükleri kaleme alan Sacit Bahri'nin ifadeleri Aydın'da gündem yarattı. Sacit Bahri'nin yazısı şu şekilde...

"ADÜ’deki bir çoğu rektör eksenli skandalları medyadan takip ediyoruz. Son olarak, aynı bölümde görev yapan iki doktor arasındaki husumet yüzünden ortaya kasetler saçılmaya başlandı. Eski rektör olan ve bugünkü rektör gibi her taşın altından çıkan Cavit Bircan’ın prensi olarak bilinen iki doktor birbirine düşMÜŞŞ . Yolsuzluk olduğu var diye ortaya çıkan kaset konuşmalarındaki Bülent E., Eski rektör Cavit Bircan zamanında Türkiyede sayılı yara bakım merkezlerinden birini açtı.Bu merkez tüm donanımları ve teknolojik alt yapısıyla birlikte Bülent E. Teslim edildi ve medyadan da gördüğümüze göre tüm Türkiye de büyük yankı uyandırdı. Tabiki de Cavit Bircan, yara bakım kliniği sayesinde tüm bürokratları arkasına aldı ve siyasi anlamda güç kazandı. Eski rektör reklamını yaparken Dr. Bülent E. ise anlaşılan cebini iyi doldurmuş. Tabi adü’de bu olaylar gelişirken aynı bölümdeki ve şuan ki Başhekim S.Ö. birkaç kez eşini tıp fakültesine aldırma girişiminde bulunmuş birkaç defa Cavit Bircan’dan veto yemesine rağmen sonunda eşini tıp fakültesinde ballı bir kadroya atanmasını sağlayabilmiş. Malumunuz bu karı koca alımları yerel birçok gazetede manşet olmuştu. 

Belki de ADÜ rektörünün artık şapkayı önüne koyması gerekiyor. Çünkü yerel gazeteciler ve medyada dolaşan bilgiler hiç iç açıcı değil, mevcut idarecilerin FETÖ bağlantılı olduğu söylenen hatta şuan faaliyetini sürdürmeyen okullarda ders verdiği ve ceplerini doldurduğu bilinmektedir. Üstüne üslük sosyal medyada dolaşan fotoğraflarda S.Ö.’nün darbe girişimi günlerinde ve sonrasında bu okullarda ders vermeye gittiği görülmekte. Anlaşılan o ki S.Ö. mevcut makamını kullanarak usulsüzlük olduğu söylenen ve inceleme başlatılan yara bakım merkezi için gayretli olduğu, ancak aynı şekilde genel cerrahi ve kardiyoloji bölümlerinde tespit edilen usulsüzlükler için kılını kıpırdatmadığı, belki de Rektör beyi bu konuda bilgilendirmediğini düşünüyorum.  Başhekimin kişisel husumeti olduğu için sadece yara bakım merkezini incelemek hiç de ADİL ve ETİK değil. Medya’ya çıkan sadece Bülent E. ?
Son olarak şunu demek isterim; Cavit B.’nin iki prensi kişisel husumetten ve çekememizlikten dolayı birbirlerine düşmüşler. Rektör beyi de kendi kavgalarına alet ediyorlar. Peki zarar gören kim? ADÜ, Aydın şehri ve Aydın halkı….

Nacizane tavsiyem, rektör bey tedbili kıyafet yerine, arada bir  kendi hastanesine uğrayıp, asistanlarla, öğrencilerle, hemşireler ve temizlik personeliyle kısacası tüm çalışanlarla, yanında yöneticileri olmadan gidip bu insanları yerinde dinlese, çekip bir konuşsa daha iyi olmaz mı? Daha fazla şeyler ortaya çıkmaz mı? Belkide hastanede gerçekten neler olup bittiğini öğrenir ve bizlerle paylaşır. Rektör bey eminim size de bu fikir güzel gelir. Yoksa bu adaletsizlikler, yolsuzluklar, hastaya hakaretler adü’de devam edecek gibi gözüküyor. 
Bu gidişle hastanenizde Aydın halkına bakacak ne doktor ne hemşire kalmayacak. Mesleğini  bir kurumda yapamamak, her an mobing yeme duygusuyla çalışmak ne kadar acı verici. Umarım Rektör bey kafasını gömdüğü kumdan çıkarır ve bu durumları engeller, aydın halkı da hak ettiği değeri görür.  Yoksa kaybeden üniversite ve Aydın olacak, olmaya devam edecek."